piątek, 18 września 2009

Przypominanie o wydaniu nowej wersji Ubuntu przez SMS za darmo

Autor: Adrian Nowak, 13:00, piątek, 18 września 2009


W odróżnieniu na przykład od Windowsa, kolejne wersje Ubuntu (włącznie z testowymi) pojawiają się bardzo często. Śledzenie wszystkich nowości nie jest łatwe i bardzo prosto można przegapić ważną premierę. Korzystając jednak z ogólnie dostępnych narzędzi możemy ustawić sobie przypomnienie SMS o wydaniu kolejnych wersji przez co zawsze będziemy na bieżąco.

Jak zapewne niektórzy się domyślili po obrazku widocznym w początku wpisu, do całej procedury użyjemy Kalendarza Google, który posiada funkcję przypominania SMS-em o wszystkich terminach także na terenie Polski i co najważniejsze zupełnie za darmo.

1) Na początek wypadałoby założyć konto w Kalendarzu Google, bądź połączyć je z już istniejącym profilem Google. Cała procedura jest jak na giganta z Mountain View bardzo intuicyjna, zatem nie będę jej tutaj dodatkowo opisywał.

2) Gdy usługa jest już gotowa dodajemy nowy kalendarz, wybierając przy tym koniecznie typ "Dodaj wg adresów URL" (jak na powyższym screenie). Ten typ jest niezbędny, gdyż skorzystamy z gotowego projektu, który automatycznie będzie uzupełniał daty kolejnych wydań.

3) W następnym kroku do którego zostaniemy przekierowani wklejamy zwyczajnie link:
http://people.ubuntu.com/~vorlon/UbuntuReleaseSchedule.ics
Po tym kroku w naszym oknie głównym powinny się pojawić daty kolejnych wydań - najważniejsze już za nami.

4) Na koniec musimy jeszcze sprawić, by powiadomienia o kolejnych wydaniach były do nas wysyłane na telefon komórkowy. Klikamy więc na ustawienia kalendarza i z menu wybieramy "Powiadomienia":

Tam na samej górze dodajemy "Przypomnienie o wydarzeniach" i ustalamy o jakiej godzinie chcemy otrzymać SMS-a bądź e-maila:

Do sfinalizowania całej procedury konieczne jest oczywiście odpowiednie skonfigurowanie kalendarza tak, by był powiązany z telefonem. Możemy tego dokonać klikając na dobrze wyeksponowany link widoczny w na dole strony konfiguracji.

źródło: d0od.blogspot.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety