wtorek, 1 września 2009

Ubuntu Karmic Night Impression - jest na co czekać?

Autor: Adrian Nowak, 11:00, wtorek, 1 września 2009


Jakiś czas temu pisałem o zaktualizowanych ikonach Human dla Ubuntu, zatem tym razem czas przyjrzeć się flagowemu motywowi, który jest jeszcze w fazie tworzenia, jednak już teraz prezentuje się bardzo ciekawie.

Mowa o tworze Night Impression, który to z tego co widzę jest najbardziej obiecującą i sensowną alternatywą dla obecnego Human. Z jednej strony może się rodzić pytanie, czy ciemny motyw ma jakieś szanse głównie ze względu na argumenty o braku czytelności, jednak wystarczy spojrzeć chociażby na konkurencyjną Vistę by przekonać się, że stonowane tematy mają rację bytu jeśli nie przesłaniają całego systemu a na przykład jedynie pasek nawigacyjny.

Ja u siebie niemal od zawsze używam ciemnych motywów, gdyż spędzam wiele czasu przed komputerem a to naprawdę mniej męczy oczy niż patrzenie cały czas w "świecącą żarówkę". Myślę, że raczej nikt nie powinien narzekać, że tego typu ustawienie kolorów jest mniej wyraźne.

Więcej screenów można przejrzeć na stronie projektu, a już niedługo powinna być udostępniona paczka dzięki której każdy będzie mógł sam przetestować Night Impression. Jak myślicie, czy ma on jakiekolwiek szanse by zastąpić wysłużony motyw Human?
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety