poniedziałek, 14 września 2009

Ubuntu "Software Store" to nieodpowiednia nazwa?

Autor: Adrian Nowak, 13:00, poniedziałek, 14 września 2009


Ubuntu Software Store to projekt, który w konsekwencji ma zastąpić wszystkie inne nakładki na menedżer pakietów w Ubuntu. Pomysł spotkał się z bardzo dobrymi reakcjami użytkowników, jednak pozostał jeszcze jeden szkopuł, który może wprowadzać w błąd - nazwa.

Początkowo całość została nazwana roboczo AppCenter, czyli dość schludnie i krótko. Ze względu jednak na zbyt duże podobieństwo do AppStore stworzonego przez Apple przemianowano aplikację na Software Store. I tu zrodził się problem dotyczący angielskiego słowa "Store", które można rozpatrywać na kilka sposobów - jako: sklep (głównie w USA), zapas lub skład czegoś.

Problem dotyczy głównie tego, że użytkownicy po pierwszym usłyszeniu takiej nazwy kojarzą ją ze sklepem i automatycznie negatywnie odbierają to, że będą musieli płacić za aplikacje, które mieli do tej pory za darmo. Oczywiście nie jest to zgodne z prawdą, dla tego też na Ubuntu Brainstorm zaproponowano zmianę nazwy.

Póki co, większość głosujących skłania się ku "Software Center", co chyba jest najlepszym kompromisem w tej sytuacji. Zainteresowani mogą po rejestracji oddać tutaj swój głos.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety