wtorek, 29 września 2009

Ustawiamy na tapetę losową grafikę z NASA (skrypt)

Autor: Adrian Nowak, 17:01, wtorek, 29 września 2009


Dobór odpowiedniej tapety nie jest zadaniem najłatwiejszym gdyż wybór jest bardzo szeroki a jednocześnie niestety jakość większości grafik jest bardzo przeciętna. Trafiłem ostatnio na dość ciekawy skrypt, który sam pobiera fotki ze stron NASA i ustawia je jako tło pulpitu.

Skrypt można znaleźć na GNOME-Look skąd zapisujemy go w miejscu gdzie raczej przypadkiem go nie usuniemy. Następnie standardowo wystarczy nadać plikowi prawa uruchomienia (klikamy na niego prawym przyciskiem, później właściwości):

A na koniec ...uruchamiamy klikając dwukrotnie na plik. Otworzy się okienko konsoli w którym przeprowadzone zostaną wszystkie operacje.

Jak w każdy skrypt także i w ten mamy wgląd oraz możliwość jego edycji. Po krótkim przyjrzeniu się widać, że "tapety" pobierane są ze strony (antwrp.gsfc.nasa.gov), gdzie NASA gromadzi "fotki dnia" czyli najciekawsze obrazki na dany dzień. O ile z pewnością będą one okazją dla fanów kosmosu to raczej ich jakość nie jest oszałamiająca co niestety większość z nich dyskwalifikuje.

Skoro już jesteśmy przy ciekawych tapetach to dostępne są już publicznie grafiki, które zostaną dołączone domyślnie do Karmic Koala. Wybór będzie tym razem znacznie większy niż poprzednio a całą paczkę (zawierającą jedynie kilka zdjęć) można pobrać z LaunchPad.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety