poniedziałek, 14 września 2009

Wyłączamy powiadomienia notify-osd w Pidginie i całym systemie

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 14 września 2009


Nowe powiadomienia (notify-osd) wprowadzone w Ubuntu 9.04 nie wszystkim przypadły do gustu. Dla mnie są one jeszcze całkiem znośne za wyjątkiem powiadomień o nowych wiadomości jakie przychodzą na Pidgina.

Używam komunikatora dość intensywnie, więc ciągłe wyświetlanie się powiadomień bardzo dekoncentruje i w efekcie wiele wiadomości czytam dwukrotnie - raz w powiadomieniu a drugi gdy przejdę na okno rozmowy. Pokażę jak prosto wyłączyć informowanie o nowych wiadomościach w pidginie przez notify-osd.

Wystarczy w Pidginie przejść do menu 'Narzędzia=>Wtyczki' i tam dezaktywować tą odpowiadającą za powiadomienia Libnotify:

Jeszcze szybciej można całkowicie dezaktywować powiadomienia w całym systemie. Tutaj można to zrobić na kilka sposobów, jednak najszybciej będzie zwyczajnie wkleić (Ctrl+Shift+V) w konsoli:
sudo mv /usr/share/dbus-1/services/org.freedesktop.Notifications.service /usr/share/dbus-1/services/org.freedesktop.Notifications.service.disabled
Pamiętajmy, że wyłączanie całości to już ostateczność. Wcześniej polecam jeszcze poeksperymentować z kolorami powiadomień, którą to operację opisałem w tym tekście.

źródło, fot: ubuntu-tutorials.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety