środa, 14 października 2009

Ciekawostki: Sprawdzanie GMaila z poziomu linii poleceń

Autor: Adrian Nowak, 09:00, środa, 14 października 2009GMail to jedna z najpopularniejszych obecnie skrzynek pocztowych na świecie dlatego bardziej zaawansowani użytkownicy często wymyślają tricki, które ułatwiają korzystanie z tej usługi. Jedne są przydatne inne mniej, jednak zawsze warto się im przyjrzeć.

Tym razem chciałbym przedstawić dość nietypowy skrypt wykorzystujący cURL, który wyświetli nagłówek strony GMaila a tym samym poda nam informację czy mamy jakieś nieprzeczytane wiadomości. cURL nie jest domyślnie wgrywany w systemie, jednak można się w niego prosto zaopatrzyć wpisując w konsoli:
sudo apt-get install curl

Następnie możemy już przejść do uruchomienia właściwego skryptu. Po wklejeniu go do okna Terminala (Ctrl+Shift+V), należy zmienić nazwę użytkownika.
curl -u nazwa-uzytkownika --silent "https://mail.google.com/mail/feed/atom" | perl -ne 'print "\t" if //; print "$2\n" if /<(title|name)>(.*)<\/\1>/;'
Następnie zostaniemy poproszeni o podanie hasła do naszego konta, które standardowo podczas wpisywania nie będzie się wyświetlało.

źródło: commandlinefu.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety