piątek, 16 października 2009

Gotowe obrazy wielu linuksowych dystrybucji dla VirtualBox do pobrania

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 16 października 2009


Osoby, które lubią poszukiwać ciekawych rozwiązań i testować różnego rodzaju linuksowe dystrybucje z pewnością nie instalują każdej z nich osobno na swoim komputerze, gdyż po krótkim czasie ich dysk byłby strasznie zaśmiecony. Zwykle używa się w tym celu programów do wirtualizacji takich jak VirtualBox.

Problem w tym przypadku polega na tym, iż nie dość, że jesteśmy zmuszeni najpierw pobierać obraz, później aby używać system musimy przebrnąć jeszcze przez jego instalację. Każdy, kto pracował z tego typu programem wie, że w takim trybie wszystko dzieje się znacznie wolniej, przez co zwykle musimy na to stracić od pół do ponad godziny.

Jeśli jednak nie zależy Ci na testowaniu instalatora systemu, warto wiedzieć, że jest możliwość pobrania bezpośrednio obrazu dla VirtualBoksa, który po chwili konfiguracji można zwyczajnie uruchomić pod dowolnym systemem operacyjnym. Co ciekawe, obraz najnowszej wersji testowej Ubuntu 9.10 Karmic Koala zajmuje w takim przypadku jedynie niecałe 500 MB, czyli o 200 mniej niż standardowa płyta.

Obrazy dla VirtualBoksa znajdziecie na stronie projektu w SourceForge.net.
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety