piątek, 16 października 2009

Instalacja nowego Banshee 1.5.1 z funkcją Auto DJ

Autor: Adrian Nowak, 11:00, piątek, 16 października 2009


Banshee to odtwarzacz, który "o mało co" nie znalazł się w nowej wersji Ubuntu. Jest szybki, prosty i dopracowany a do tego łatwo można go rozbudować za pomocą licznych rozszerzeń. Wydano właśnie kolejną wersję stabilną, zatem pokażę można jak mieć ją u siebie.

Jako, że powoli nastają już czasy Ubuntu 9.10, pokażę nowy sposób instalacji programu. Jest to jednocześnie odpowiedź deweloperów na fakt, iż obecnie dodawanie nowych źródeł było stosunkowo pracochłonne.

1) Teraz (od Ubuntu 9.10) wystarczy jedynie polecenie:
sudo add-apt-repository ppa:banshee-team/ppa
By dodane zostało nowe repozytorium oraz zaimportowany klucz.

2) Teraz wystarczy już tylko odświeżyć listę repozytoriów i zainstalować najnowszą dostępną wersję Banshee (Znak "&&" oddziela dwa polecenia, przez co można je wkleić w konsoli jako jedno):
sudo apt-get update && sudo apt-get install banshee
Posiadacze wcześniejszych wersji Ubuntu mogą skorzystać z tego repozytorium. Paczki i instrukcje instalacji dla innych dystrybucji można znaleźć na stronie twórców.

Nowo wgrana wersja została oznaczona jako "Banshee 1.6 Beta 2 (1.5.1)". Kolosalnych różnic oczywiście nie widać, jednak producenci zwracają uwagę na dodany tryb Auto DJ, który inteligentnie losuje utwory zważając na ocenę czy tagi. Według zapowiedzi poprawiono także 130 bugów w stosunku do poprzedniej wersji, więc jeśli ktoś miał problem z daną funkcją bardzo prawdopodobne, że został on już załatany.


źródło: banshee-project.org
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety