czwartek, 15 października 2009

Listen - funkcjonalny i szybki odtwarzacz audio

Autor: Adrian Nowak, 09:00, czwartek, 15 października 2009


Odtwarzaczy audio dla Linuksa jest całe multum, dlatego ja już jakiś czas temu przestałem eksperymentować i zatrzymałem się przy Rhythmboksie. Jeden z czytelników poprosił mnie jednak o przyjrzenie się narzędziu Listen co niniejszym czynię.

O tym, że narzędzie jest na pewnym etapie rozwoju może świadczyć chociażby fakt, że zostało dołączone do domyślnego repozytorium Ubuntu 9.10, zatem możemy je wgrać poleceniem:
sudo apt-get install listen
Po pierwszym uruchomieniu wszystko wygląda bardzo skromnie, choć są to tylko pozory, gdyż lista funkcji programu jest bardzo długa. Zacznijmy od kilku trybów widoku, które są przydatne w wielu sytuacjach. Bez problemu dopasujemy Listen do małego okienka bądź też uruchomimy tryb "Party", który maksymalizuje aplikację na pełny ekran.

Dużą zaletą narzędzia jest także wsparcie aplikacji dla usług internetowych takich jak Last.fm, czy też pobieranie informacji o danym wykonawcy z Wikipedii. Nie zabrakło także standardowych już niemal funkcji pobierania tekstu czy okładki albumu aktualnie odtwarzanego utworu.

Jako zatwardziały użytkownika Rhythmboksa muszę przyznać, że Listen to bardzo dobrze zrobiona aplikacja i zdecydowanie polecam ją osobom, które do tej pory nie mają swojego faworyta wśród tego typu narzędzi. Jedynym mankamentem jaki dostrzegłem testując program na Ubuntu 9.10 Karmic Koala było duże użycie procesora po pewnym czasie działania, mam jednak nadzieję, że to problem przejściowy.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety