poniedziałek, 12 października 2009

Tworzymy własną tapetę z okładek płyt muzycznych ulubionych artystów na Last.fm

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 12 października 2009


Ciekawych tapet nie brakuje w internecie, jednak prawdziwym wyzwaniem jest stworzenie własnej unikatowej grafiki, która odzwierciedli chociaż część naszego wnętrza. Pomysłem na taką pracę jest tapeta złożona z okładek naszych ulubionych wykonawców.

Do całej operacji niezbędne będzie konto w serwisie Last.fm z którego zostaną zaczerpniętne informacje o naszym guście muzycznym jak również okładki. Andrew z WebUpd8 przygotował poradnik krok po kroku procedury stworzenia takiej tapety, natomiast ja skompilowałem to do jednego polecenia w którym należy zamienić tylko nazwę loginu na własny (w dwóch miejscach):
cd && mkdir wallpaperfm && cd wallpaperfm && wget http://ledazibao.free.fr/wallpaperfm/wallpaperfm.py && chmod a+x wallpaperfm.py && ./wallpaperfm.py -u Adrianot && ./wallpaperfm.py -u Adrianot -m collage
Oczywiście zamieniamy jedynie fragmenty zaznaczone na czerwono. Po tym, w katalogu domowym powinien znajdować się folder o nazwie wallpaperfm, w którym znajdziemy plik graficzny nazwany tak jak nasze konto - jest to stworzona przez skrypt tapeta.

Jeśli grafika nam nie odpowiada, możemy jeszcze raz uruchomić ostatni człon polecenia, co spowoduje ponowne przetworzenie plików i powstanie nowego kolażu.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety