piątek, 16 października 2009

Ubuntu ShipIt - kończą się dobre czasy

Autor: Adrian Nowak, 21:20, piątek, 16 października 2009


Jak mówi znane wszystkim przysłowie "wszystko co dobre szybko się kończy". W przypadku Canonical i tak ze zdziwieniem obserwowałem jak długo firma ta wysyła za darmo płytki w bardzo dużych ilościach. Przyszła pora by ukrócić ten proceder i zmienić zasady.

Do tej pory w przypadku każdego kolejnego wydania mogliśmy zamówić sobie jeden darmowy nośnik, bądź po podaniu sensownego uzasadnienia nawet kilkanaście płyt. Wygląda na to, że Canonical postanowiło teraz, że będzie wysyłało Ubuntu tylko do nowych użytkowników, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z systemem.

Jeśli kiedykolwiek wcześniej zamawiałeś płyty przez ShipIt, wyświetli się jedynie komunikat o tym, że powinieneś pobrać i wypalić obraz samodzielnie, gdyż wykorzystałeś już liczbę darmowych wysyłek.

Nowi użytkownicy Ubuntu, którzy jeszcze nigdy nie korzystali z ShipIt mogą oczywiście zamówić sobie darmowy krążek z Ubuntu 9.10 bądź Kubuntu 9.10. Nośniki będą zawierały finalną wersję systemu i siłą rzeczy zostaną dostarczone już po premierze, która planowana jest na koniec tego miesiąca.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety