wtorek, 17 listopada 2009

Adobe AIR 2 już dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 10:44, wtorek, 17 listopada 2009


Jeśli korzystasz z aplikacji uruchamianych w Adobe AIR powinieneś zainteresować się nową wersją środowiska. Jest ona jeszcze co prawda w wersji beta, jednak już teraz cechuje się wieloma użytecznymi funkcjami.

Pod maską Adobe AIR 2 Beta znajdziemy na przykład wsparcie dla wykrywania urządzeń podłączanych przez USB, obsługa natywnych instalatorów (AIR można już wgrać z pliku Deb czy RPM), pełna zgodność z HTML5 i CSS3 oraz długo oczekiwane wsparcie dla obsługi mikrofonu. Ten ostatni element pozwala na tworzenie wielu ciekawych aplikacji o których wcześniej nie mogło być mowy.

Nowe Adobe AIR 2 można pobrać ze strony producenta (paczki Deb, RPM i binarne), natomiast po instalacji zachęcam jeszcze do zapoznania się z przykładowymi aplikacjami wykorzystującymi nowe możliwości (znajdziesz je tutaj).

Niestety jednocześnie nie udostępniono paczki dla komputerów z 64-bitową architekturą procesora, zatem wszyscy zainteresowani będą musieli stworzyć takową na własną rękę. Wymaga to jednak dodatkowych bibliotek w systemie. Adobe przygotowało instrukcję którą znajdziesz tutaj.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety