sobota, 7 listopada 2009

Łatwa instalacja tematów graficznych z Adium w Empathy

Autor: Adrian Nowak, 16:00, sobota, 7 listopada 2009


Czy chcemy czy nie, Empathy na stałe zagościł w Ubuntu i większości dystrybucji opartych o najnowszą wersję GNOME. Domyślnie jego wygląd to prawdziwa tragedia, zatem warto poeksperymentować chociażby z motywami dla okna rozmowy.
Na początek należy zaopatrzyć się w skrypt, który automatycznie będzie za nas instalował wybrane motywy. Otwieramy zatem ulubiony edytor tekstu (np. Gedit) i wklejamy do niego zawartość którą znajdziesz tutaj. Dokument zapisujemy w katalogu domowym (np. /home/adrian).

Następnie wykonujemy w konsoli skompilowane przeze mnie polecenie:
chmod 755 ~/adiumxtra-install && gconftool-2 -t string -s /desktop/gnome/url-handlers/adiumxtra/command "path/to/script/adiumxtra-install %s" && gconftool-2 -t bool -s /desktop/gnome/url-handlers/adiumxtra/enabled true && gconftool-2 -t bool -s /desktop/gnome/url-handlers/adiumxtra/needs_terminal false

Najtrudniejszy element zadania już wykonany. Pora teraz przyjrzeć się bliżej dostępnym motywom. Będziemy wgrywali te zaprojektowane dla Adium z Mac OS, który ma wspólny z Empathy silnik Webkit. Nie gwarantuje to niestety, że wszystkie tematy graficzne będą wyglądały tak samo jak w oryginale, jednak znaczna większość powinna działać bez problemu.

Zbiór niestandardowych motywów można znaleźć między innymi na Adiumxtras.com. Po wybraniu jednego z nich klikamy na przycisk 'Install':

Następnie wyświetli się okno z wyborem programu do uruchomienia pliku. Zaznaczamy w nim wcześniej stworzony skrypt i wskazujemy jego lokalizację.

Nowy motyw jest już zainstalowany. Jedyne co musimy teraz zrobić to aktywować ją w Empathy. Uruchamiamy zatem program i z jego menu wybieramy 'Edycja=>Preferencje". Na koniec przechodzimy jedynie do zakładki Motywy po czym zaznaczamy wybrany.

źródło: omgubuntu.co.uk
blog comments powered by Disqus

Prześlij komentarz


Popularne posty

Etykiety