piątek, 13 listopada 2009

Cyfrowe ramki na zdjęcia z Androidem - nie rozumiem

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 13 listopada 2009


Cyfrowe ramki wyświetlające zdjęcia stają się coraz popularniejsze za oceanem. Muszę przyznać, iż od samego początku nie rozumiałem ekscytacji takimi przedmiotami, ale wpakowanie do nich Linuksa to już chyba przesada.

Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, aby na mojej półce stała ramka ze zmieniającymi się co chwila fotkami z dzieciństwa. A może jestem jeszcze zbyt nienowoczesny a takie "wynalazki" to naturalny krok do stworzenia całkowicie cyfrowego domu?

Tak mogłem przypuszczać do dziś, gdy przeczytałem o cyfrowej ramce, która uwaga: ma na pokładzie zainstalowanego Linuksa Android stworzonego przez Google dla swoich telefonów, dodatkowo udostępnia interfejsy USB, SD, Wi-FI i Bluetooth oraz te 200 MB na fotki. To cudo jest do nabycia już za 650 dolarów.

Nieźle, to nawet mój telefon nie ma Wi-Fi a ma je posiadać ramka, której głównym zadaniem jest stanie na półce? I jeszcze to przeglądanie internetu.. wyświetlanie twarzy znajomych i położenia w Google Maps.

Według mnie takie urządzenia mają sens jedynie wyposażone w prosty wbudowany system bez dodatkowych świecidełek wyświetlające serię zdjęć. Tworzenie z ramki komputera (również cenowo) z normalnym systemem to chyba przerost formy nad treścią.

źródło: phandroid.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety