sobota, 14 listopada 2009

Google Chrome OS w już w najbliższym tygodniu

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 14 listopada 2009


Ni stąd ni zowąd jeden z największych blogów technologicznych na świecie poinformował, że ma informacje z "wiarygodnych źródeł", iż premiera pierwszej wersji testowej Linuksa przygotowywanego przez Google jest już bardzo bliska.

Niestety poza tą informacją właściwie niewiele wiadomo. Sam fakt tak szybkiego udostępnienia systemu bardzo mnie jednak cieszy. Jak się obecnie przypuszcza, bolączką nowej dystrybucji Linuksa o roboczej nazwie Chrome OS ma być wsparcie dla mniej popularnych urządzeń. Google już teraz zapewniło, iż trwają nad tym bardzo intensywne prace.

Przypominam, iż kilka tygodni temu w internecie pojawiła się zmodyfikowana wersja Chrome, która zawierała ewidentnie modyfikacje mające zintegrować z nią niektóre funkcje systemu operacyjnego.

Jak będzie wyglądał system oraz jego działanie jest póki co wielką niewiadomą, którą mam nadzieję wspólnie poznamy już w najbliższych dniach.

Wiele osób jest jednak już teraz nieco rozczarowanych projektem Chrome OS, uznając go jedynie za kolejną dystrybucję Linuksa, których jest już i bez tego bardzo wiele. Trudno się nie zgodzić z takimi argumentami, liczę jednak, że podobnie jak w przypadku Androida, Google pokaże jak nadać czemuś znanemu zupełnie nowy wymiar.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety