niedziela, 15 listopada 2009

Google udostępniło źródła Androida 2.0, hakerzy przeportowali je na G1

Autor: Adrian Nowak, 13:00, niedziela, 15 listopada 2009


Tydzień po tym jak udostępniono Motorolę DROID 2 z Linuksem Google Android 2.0, znanemu hakerowi Cyanogen udało się przeportować nowe oprogramowanie praktycznie w całości na smartfon G1.

Co za problem skoro Google udostępnia kod w Android Open Source Project? Otóż jak się okazuje, najnowsze oprogramowanie jest przystosowane wyłącznie do nowych modeli telefonów, natomiast społeczności już teraz udało się uruchomić Androida 2.0 na pierwszym telefonie z jakim był udostępniany - T-Mobile G1.

Są jeszcze problemy odtwarzaniem multimediów, jednak biorąc pod uwagę całość projektu wydaje się to niewielka bolączka, który powinien wkrótce zostać rozwiązany.

Obrazek, który widzisz na początku wpisu to właśnie pierwszy screen wykonany na G1 z oprogramowaniem Android 2.0. Znając wcześniejsze wyczyny społeczności możemy się spodziewać, iż za kilka dni powstanie gotowa instrukcja jak wgrać soft 2.0 w swoim telefonie.


Przy okazji, ostatnio udało się uruchomić Androida nawet na niezbyt wyszukanym telefonie Palm Treo 650. Miejmy nadzieję, że Chrome OS również będzie tak dobrze współpracował z różnymi urządzeniami.

źródła:
1. mobilecrunch.com
2. phandroid.com

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety