sobota, 28 listopada 2009

Inbrics: Nowe obiecujące MID z Androidem

Autor: Adrian Nowak, 09:00, sobota, 28 listopada 2009


W ostatnim czasie przeżywamy prawdziwy wysyp urządzeń z Linuksem Android i jest to z pewnością zasługa modelu Open Source do którego chętnie przyłączają się kolejni, także mniej znani producenci.

Firma Inbrics zapowiedziała MID (ang. Mobile Internet Device), czyli urządzenie przeznaczone wyłącznie do przeglądania sieci. Może jest to dobra taktyka. Czy rzeczywiście do każdego komputerka przenośnego trzeba za wszelką cenę pakować telefon? Szczerze mówiąc, w ten sposób komórki według mnie bardzo tracą i są zdecydowanie mniej wygodne jeśli używamy ich głównie do dzwonienia.

Tak prototypowe urządzenie wygląda na filmiku:

Bardzo możliwe, że faktycznie sprzęt nawet jeszcze nie istnieje, jednak już teraz znamy jego specyfikację do której należą między innymi procesor ARM Cortex A8 800MHz, wysuwana klawiatura QWERTY, dotykowy ekran AMOLED, odbiornik GPS, cyfrowy kompas i oczywiście WLAN. Więcej informacji o tym MID zostanie ujawnionych zapewne w styczniu 2010 na targach CES.

Piszę o tym urządzeniu, gdyż właśnie jako jedno z niewielu wydaje się być bardzo funkcjonalne i poprzez brak wbudowanego telefonu miejmy nadzieję także stosunkowo tanie.

źródło: phandroid.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety