piątek, 13 listopada 2009

Instalacja Docky - doku narzędziowego z GNOME-Do

Autor: Adrian Nowak, 12:00, piątek, 13 listopada 2009


GNOME Do o którym pisałem już kilka razy, przeszło ostatnio gruntowne zmiany z których najważniejszą jest oddzielenie doku od narzędzia pozwalającego na szybkie uruchamianie aplikacji. W efekcie tego powstał Docky, który jest wartym uwagi odpowiednikiem AWN czy Cairo Dock.
Korzystając z okazji porozmawiałem z Alexem Launi, który jest jednym z głównych programistów Docky. Wspomina on, iż dopiero rozłączenie obu projektów pozwoliło na przyśpieszenie prac nad narzędziami z którymi deweloperzy wiążą wielkie nadzieje.

Docky2, którego wydanie planowane jest na najbliższe dni ma ponadto zawierać wiele ciekawych nowości takich jak na przykład możliwość uruchomienia na raz kilku doków, umieszczanie ich na bocznych krawędziach ekranu, lepsze animacje a to wszystko połączone z poprawą działania. Najważniejsze jednak moim zdaniem będzie wsparcie dla Zeitgeist, które pozwoli na szybkie uruchamianie niedawno modyfikowanych plików skojarzonych z danym narzędziem w doku.

1) Instalacja w nowym Ubuntu jest bardzo prosta i sprowadza się do dodania repozytorium:
sudo add-apt-repository ppa:docky-core/ppa
2) Odświeżeniu listy repozytoriów:
sudo apt-get update
3) Oraz zainstalowaniu właściwego narzędzia:
sudo apt-get install docky
Powyższe repozytorium zawiera najnowsze wydania deweloperskie, zatem w krótkim czasie powinniście za jego pośrednictwem otrzymywać aktualizacje Docky, włącznie z opisanymi wcześniej nowościami.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety