sobota, 28 listopada 2009

Linux Mint 8 Helena dostępne do pobrania

Autor: Adrian Nowak, 14:35, sobota, 28 listopada 2009


Bazująca na Ubuntu 9.10 Karmic Koala dystrybucja Linux Mint jest już dostępna w ósmej wersji.

Pod maską znajdziemy między innymi jądro Linux 2.6.31, Gnome 2.28 czy serwer Xorg w wersji 7.4. Jak podają twórcy, do najważniejszych aktualizacji tego wydania należy między innymi udostępnienie instalacji OEM czy łatwiejsza możliwość dostosowania menu "Miejsca":

Ciekawe zmiany dotknęły także nakładkę na menedżer plików, który podobnie jak w Ubuntu czy Debianie opiera się o format Deb.

Układ narzędzia został całkowicie przebudowany, tak by jednocześnie wyświetlić jak najdłuższą listę oprogramowania wraz z opisem. Od teraz możliwe jest także instalowanie kilku narzędzi jednocześnie (a właściwie automatycznie jedno po drugim).

Zmiany wizualne dotknęły także menedżera aktualizacji, źródła oprogramowania oraz oczywiście motywy Shiki i GNOME Colors, które zostały zaktualizowane do najnowszych wersji.

Moją uwagę przyciągnął także domyślnie zainstalowany w Mincie menedżer uploadu plików, który według mnie jest świetnym pomysłem. Z jego pomocą obsłużymy protokoły FTP, SFTP czy SCP, a co najważniejsze pliki możemy wysyłać zwyczajnie przeciągając je na ikonkę w trayu.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie twórców (ang.), natomiast linki do obrazów płyt najnowszej wersji umieszczone są już na oficjalnym serwerze (dzięki Dawid za info.).

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety