poniedziałek, 30 listopada 2009

Menu z Chrome OS dla Ubuntu

Autor: Adrian Nowak, 13:00, poniedziałek, 30 listopada 2009


Chrome OS właściwie pomimo niewielkich nowości jakie na chwilę obecną wniósł do świata Linuksa, cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Nie każdy wie, że praktycznie wszystko co zaprezentowało obecnie Google można uzyskać także na standardowym Ubuntu.

Tytułowym przykładem może być tutaj menu startowe Chrome OS zawierające skróty dla najpopularniejszych usług i witryn w sieci. Każdy może je uruchomić na zainstalowanym w Linuksie Chrome bądź Chromium wpisując:

http://welcome-cros.appspot.com/menu
Korzystając z okazji chciałbym dodać, że również inne cechy, które mają być flagowe dla Chrome OS można wykonywać już teraz w Ubuntu i to ze znacznie ciekawszym rezultatem. Przechowywanie danych w chmurze - Dropbox bądź Ubuntu One. Uruchamianie aplikacji webowych - żaden problem, możemy do tego skorzystać także z Firefoksa czy Opery.

Jedynie czas uruchamiania systemu może nieco demotywować ;) Pamiętajmy jednak, że deweloperzy Ubuntu bardzo wydajnie ostatnio pracują. Zresztą, czy nie warto poczekać nawet te kilkadziesiąt sekund więcej by móc korzystać ze znacznie bogatszego systemu operacyjnego?

źródło: omgubuntu.co.uk

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety