poniedziałek, 23 listopada 2009

Metallica ulubionym zespołem użytkowników Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 11:31, poniedziałek, 23 listopada 2009


Lubisz słuchać muzyki? Rock, metal? Metallica, Pink Floyd, Radiohead? - witaj w gronie typowych użytkowników Linuksa.

Oczywiście pojęcie takie jak "typowy użytkownik Linuksa" raczej nie istnieje, gdyż akurat ta grupa ludzi lubi się wyróżniać nie tylko od swojego otoczenia ale także wewnątrz własnej społeczności. Nie chce też jednak generalizować bo użytkownik Linuksa to nie żadne kuriozum, jednak nie zaszkodzi się przyjrzeć niektórym statystykom.

Ostatnio odwiedziłem stronę grupy UbuCentrum.net na Last.fm i z ciekawości porównałem później gusta czytelników tego bloga oraz Linuksiarzy zza granicy. Jak się okazuje, użytkownicy Linuksa na całym świecie mają podobne gusta. Przynajmniej te muzyczne.

Tak przedstawia się lista najpopularniejszych wykonawców dla grupy Linux:


Podobnie jest jeśli chodzi o grupę czytelników UbuCentrum.net:

Co ciekawe, także w mniej licznych grupach poszczególnych dystrybucji bardzo ciężko znaleźć chociażby ślad po hip-hopie natomiast zdecydowanie przeważa rock, metal oraz muzyka klubowa w różnych odmianach.

Interesujący jest także fakt, iż w niezbyt licznej grupie Windows (126 członków, Linux - 6048) również najpopularniejsza jest Metallica. Może w tym leży zatem klucz do zakończenia konfliktów między użytkownikami popularnych systemów? Jak wiadomo muzyka łagodzi przecież obyczaje.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety