poniedziałek, 2 listopada 2009

Monitor ASUS VW225NL w rękach UbuCentrum.net

Autor: Adrian Nowak, 09:00, poniedziałek, 2 listopada 2009


Po Nokii i Samsungu, swojego sprzętu użyczył nam ASUS, który oddał w nasze monitor VW225NL.

Ekran będzie przez najbliższy miesiąc w moim składziku gotowy do testów. Czeka Was zatem kilka wpisów dotyczących prezencji różnych systemów Media Center i szczegółowej konfiguracji ekranu.

Oczywiście zachęcam także do proponowania własnych zagadnień. Uprzedzając pytania, które zadawaliście na Blipie, nie mam zgody na crash testy, zatem raczej odpada "pomiar temperatury zmiany stanu skupienia" ;)

Teraz trochę technikaliów: Monitor o przekątnej 22 cale ma rozdzielczość 1680 x 1050 pikseli, co nie wydaje się zbyt dużą liczbą i w porównaniu do mojej matrycy w laptopie obraz jest nieco powiększony. Właściwie to chyba dobrze, bo na większy ekran patrzy się z większej odległości.

Jeśli chodzi o złącza, nie ma tutaj zbytniej ekstrawagancji: dostępne są jedynie analogowe D-Sub i cyfrowe DVI-D. W większości przypadków (także i w moim) nie jest to żaden problem, jednak brak nowoczesnego HDMI może za parę lat nieco doskwierać.

W modelu ASUS VW225NL zastosowano matrycę TN, która to nie jest ogólnie zalecana dla profesjonalnych zastosowań, za to świetnie nadaje się do gier i multimediów. W tym względzie moje obserwacje pokrywają się z opiniami krążącymi w sieci, jednak nie oznacza to, że na takim monitorze nie stworzymy na przykład grafiki na własną stronę.

Ogólnie rzecz biorąc, ASUS VW225NL to w mojej ocenie produkt klasy "ekonomicznej". Niezbyt wygórowana cena i podstawowe funkcje jakich oczekuje typowy użytkownik domowego komputera to jego kluczowe cechy.

Na koniec jeszcze raz zachęcam do podawania swoich propozycji testów, bądź czegokolwiek dotyczącego tego monitora bo jest do tego niepowtarzalna okazja.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety