niedziela, 8 listopada 2009

Mysz OpenOffice - nie do wiary

Autor: Adrian Nowak, 11:59, niedziela, 8 listopada 2009


Zespół twórców popularnego pakietu biurowego OpenOffice znów mnie zaskakuje. Tym razem udostępniono nie nowe oprogramowanie ale mysz. I to nie byle jaką.

Obrazek z początku wpisu właściwie zdradza całą tajemnicę nowego projektu o nazwie OpenOfficeMouse. Udostępniając aż 18 przycisków ma ona zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Z ciekawszych możliwości, pozwala ona na przykład dostosowywać czułość z 400 do 1600 CPI co jest bardzo wygodne, gdyż można bardzo dokładnie ustawić jak bardzo ruch myszą ma wpływać na przesunięcie się kursora.

Nie mogło zabraknąć także wsparcia dla programów takich jak Adobe Photoshop, GIMP czy popularnych gier z World of Warcraft i Call of Duty na czele. Przede wszystkim stworzono ją jednak do kontrolowania pakietu biurowego i w tym zadaniu ma się sprawdzać najlepiej. Podobno mysz może z siebie wydawać nawet krótkie dźwięki informacyjne podczas przełączania profili.

Osobiście szczerze powątpiewam czy mysz jest rzeczywiście tak wygodna jak twierdzi producent. Więcej przycisków to naturalnie większe możliwości programowania ich funkcji, jednak czy równie łatwo odnajdziemy je na tak małej powierzchni?

źródło: tech.blorge.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety