piątek, 27 listopada 2009

Photoshop Mobile dla Androida

Autor: Adrian Nowak, 13:16, piątek, 27 listopada 2009


W jednym z pierwszych komentarzy do wpisu o HTC Magic, ktoś zwrócił uwagę na fakt, iż dla Androida powstał przecież Photoshop, zatem użytkownicy Linuksów na komputerach PC również powinni się go w przyszłości spodziewać. Ta edycja programu jednak znacznie różnie się od swojego pierwowzoru.
Program Photoshop.com Mobile można zainstalować w kilka chwil z Android Market. Po uruchomieniu wita nas profesjonalnie wyglądający splash screen:

Na tym niestety nadzieje ujrzenia zaawansowanych funkcji mobilnego Photoshopa się kończą. Jak się okazuje, jest to jedynie edycja stworzona jako odpowiednik webowej aplikacji Adobe Photoshop.com powstałej jakiś czas temu. Również podczas uruchamiania programu możemy zaznaczyć czy chcemy skorzystać z wersji zainstalowanej w telefonie czy może tej dostępnej w sieci.

Gdy aplikacja już się załaduje, zaczynamy od przeglądania wybranych fotek znajdujących się w pamięci telefonu:

Następnie przechodzimy w tryb edycji, bądź wysyłamy wybrane zdjęcie do witryny Photoshop.com, gdzie można je za darmo składować. Jest to rozwiązanie bardzo wygodne, szczególnie zważywszy na to, że mamy wtedy dostęp do zdjęć zarówno z telefonu jak i komputera podpiętego do sieci.

Po wybraniu przycisku "Edit" wybieramy zdjęcie do obróbki, choć jak się za chwilę okaże - są to wyłącznie absolutne podstawy.

Jedyne co możemy robić to obracać, kadrować i zmieniać kolorystykę zdjęć. Wszystkie funkcje zostały podzielone na trzy rodzaje dostępne z górnego menu.

Jak zatem widać, Photoshopowi jeszcze bardzo daleko do Linuksa. Na wersji z Androida nie można nawet rysować, co jest według mnie sporą porażką, szczególnie, że funkcję tą udostępnia wiele innych narzędzi znajdujących się w Android Market.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety