sobota, 21 listopada 2009

Programiści Ubuntu pomogą w tworzeniu Chrome OS

Autor: Adrian Nowak, 11:58, sobota, 21 listopada 2009


Jeszcze kilka dni temu wiele osób zastanawiało się nad tym, co Chrome OS wniesie do świata Linuksa i czy stanie się konkurencją dla znanych od lat dystrybucji. Teraz wiemy już, że Google woli wyznaczać nowe trendy niż konkurować z obecnymi rozwiązaniami.

Canonical, które jest firmą nadzorującą pracę nad Ubuntu umieściło na swoim blogu wpis dotyczący ostatnio zaprezentowanego Chrome OS. Chris Kenyon gratuluje w nim Google głównie dopasowania się do modelu Open Source. Podczas Ubuntu Developer Summit w Dallas Canonical gościło kilku deweloperów Chrome OS. Interesującą informacją jest tutaj fakt, iż zespół Ubuntu będzie pomagał w tworzeniu systemu Google.

Sundar Pichai i Linus Upson z Google zapowiedzieli także, iż będą się starali wykorzystać przy tworzeniu systemu głównie narzędzia Open Source, zatem społeczność powinna przyjąć ich z otwartymi rękami.

Jasno zaznaczono także, iż niektóre z komponentów będą identyczne w Chrome OS i Ubuntu, jednak doświadczenia związane z użytkowaniem obu dystrybucji będą zupełnie inne. Ubuntu pozostanie systemem wykorzystującym głównie zainstalowane na dysku aplikacje i nie będzie wymagało ściśle określonego sprzętu.

Rok 2010 będzie bardzo ekscytującym w historii Linuksa. - dodaje na koniec Chris Kenyon z Canonical.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety