wtorek, 24 listopada 2009

Programiści Ubuntu poprawią 100 błędów w systemie. Znowu

Autor: Adrian Nowak, 22:46, wtorek, 24 listopada 2009


Pamiętacie projekt One Hundred Paper Cuts, w którym deweloperzy Ubuntu mieli naprawić sto najbardziej irytujących drobnych błędów w Ubuntu? No to można powiedzieć, cytując słowa znanej piosenki: "Here we go again".

Tym razem chodzi oczywiście o nową wersję Lucid Lynx 10.04 planowaną na kwiecień 2010 roku. Co ciekawe, warto wiedzieć, że programiści nie uporali się nawet z poprzednią setką błędów, poprawiając jedynie 76. To właśnie nad tymi niedokończonymi rozpoczęły się już prace, które planowo mają potrwać do końca tego roku.

Cały proces został podzielony na dziesięć głównych etapów z których prawie połowa dotyczy aplikacji, które wchodzą od niedawna bądź dopiero wejdą w skład domyślnej instalacji Ubuntu. Tak więc szereg optymalizacji dotknie Empathy, Gwibbera (więcej o nim wkrótce), a także "prawdopodobnie PiTiVi".

O ile do nowych aplikacji nie można mieć pretensji to najpierw umieszczenie niekompletnego narzędzia (tak tak, chodzi o Empathy), by zająć się nim dopiero w późniejszych wydaniach jest dla mnie zwyczajnie niezrozumiałe. Może zwyczajnie nie da się uniknąć takich problemów w tak gęstym cyklu wydawniczym?

źródło: phoronix.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety