sobota, 28 listopada 2009

Shutter: Proste wysyłanie screenów do Imageshack.us

Autor: Adrian Nowak, 19:33, sobota, 28 listopada 2009


Wielokrotnie zdarzyło mi się, że chciałem podzielić się fragmentem czy nawet całym screenem ze znajomym. Wysyłanie go na e-maila nie jest najwygodniejsze, jednak natknąłem się na sposób znacznie uprzyjemniający tą czynność.

Całość dotyczy narzędzia Shutter, któte jest jeszcze we wczesnej fazie rozwoju. Więcej o programie pisałem już tutaj, zatem nie będę się niepotrzebnie powtarzał.

Wysyłanie screenów jest banalnie łatwe.Najpierw należy wykonać dowolny typ zrzutu a następnie z menu wybieramy "Zrzut ekranu=>Upload / Eksport" bądź zwyczajnie stosujemy skrót Ctrl+U.

W tym miejscu możemy wybrać jeden z trzech serwerów przechowujących obrazy: ubuntu-pics.de, imagebanana.com czy najbardziej znany imageshack.us. Opcjonalnie możemy nawet ustawić by screeny wykonywały się automatycznie co jakiś czas u były wysyłane na nasz serwer FTP.

 Po wybraniu ulubionego serwera klikamy na "Wyślij" i czekamy na zakończenie operacji. Tak jak na screenie powyżej, widoczna będzie lista linków dla najpopularniejszych miejsc.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety