wtorek, 24 listopada 2009

Telefony komórkowe napędzają Linuksa i na odwrót

Autor: Adrian Nowak, 14:08, wtorek, 24 listopada 2009


Linux na rynku systemów operacyjnych dla desktopów to obecnie jedynie kilka procent i nie zanosi się aby to miało się za szybko zmienić. Ci jednak, którzy wróżą Linuksowi rychły koniec grubo się mylą zapominając, że komputery stacjonarne to nie jedyne urządzenia z których korzystamy na co dzień.

Ostatni rok to szczególnie burzliwy rozkwit telefonów komórkowych właśnie z Pingwinkiem na pokładzie. Bardzo głośnym projektem jest Maemo tworzony przez Nokię, jednak obecnie wszyscy czekają z niecierpliwością aż w Polsce pojawi się tablet N900.

Znacznie szerzej znany jest natomiast projekt Google Android, który oczywiście również bazuje na jądrze Linuksa. Najszerzej rozpowszechniony jest on na urządzeniach HTC, choć od niedawna także Motorola próbuje w tym sektorze swoich sił.

W najbliższym czasie chciałbym na tym blogu większą uwagę poświęcić właśnie urządzeniom z Androidem takim jak widoczny na początku wpisu HTC Magic, który w najbliższych dniach będzie do mojej (i Waszej zdalnej ;)) dyspozycji.

Nie mam w związku z tym żadnych sztywnych wytycznych, zatem jeśli jest coś w Androidzie bądź HTC co Cię ciekawiło ale nie miałeś jak sprawdzić, pytaj w komentarzach. Będę odpowiadał na bieżąco, natomiast kolejne wpisy poświęcę przeglądowi systemu i najciekawszego moim zdaniem oprogramowania dla Androida.

Tagi: , ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety