wtorek, 17 listopada 2009

Udostępniono Amarok 2.2.1 "Weightless" - instalacja

Autor: Adrian Nowak, 17:03, wtorek, 17 listopada 2009


Sześć tygodni po wydaniu Amaroka 2.2.0 ukazała się jego nowa wersja o numerze 2.2.1. Wbrew pozorom tak krótki okres nie był przeszkodą dla autorów na
wprowadzenie wielu zmian.


Autorem wpisu jest czytelnik Kira.

Pierwsze co rzuca się w oczy to zmieniony panel sterowania, który poddany został eleganckiemu odchudzaniu natomiast przyciski powędrowały na środek. Jest możliwa zmiana tego układu i przeniesienie ich w lewo za pomocą menu "View", które także jest nowością i pozwala na wyłączanie poszczególnych okien programu.

Zaimplementowano także klika nowe skróty, oto one:
Ctrl+Shift+F – pozwalający na maksymalizację/minimalizację okna
Ctrl+J do szybkiego przeszukiwania playlisty.

Poprawiono również działanie apletu Videoclip, który teraz prawidłowo pobiera i wyświetla wideoklipy wykonawcy z Youtube. Powiadomienia zintegrowano z KNotify, teraz informacje na przykład o zmianie ścieżki świetnie pasują do motywów Plazmy.

Skrypty działające z Amarokiem dostały teraz możliwość automatycznej aktualizacji. Dodatkowe wsparcie otrzymała także Samba. Bardzo dużo zmian dokonano w kategorii podcastów. Oprócz automatycznej aktualizacji odcinków, dodano także możliwość ręcznego oznaczania tych przesłuchanych.

Nowości dokonały się także w samej playliście. Teraz można dodawać pliki playlist na zasadzie przeciągnij/upuść lub poprzez menu Amaroka. Dodano też funkcję usuwania duplikatów pozycji na playliście. Przeglądarka dysku – Browsers została przemianowana na Odtwarzaj Multimedia - "Media Sources".

Pełna lista zmian znajduje się na stronach Amaroka.

Nowego Amaroka można zainstalować po dodaniu repozytorium:

sudo sh -c "echo 'deb http://ppa.launchpad.net/kubuntu-ppa/backports/ubuntu karmic main' >> /etc/apt/sources.list"
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety