niedziela, 8 listopada 2009

Wideo chat w Gmailu

Autor: Adrian Nowak, 10:09, niedziela, 8 listopada 2009


Jak informuje Google, od kilku dni możliwe jest już nawiązywanie rozmów wideo za pośrednictwem chata dostępnego w Gmailu. Niestety użytkownicy Linuksa nie mają póki co zbyt wielu powodów do radości.

Jak się okazuje, pomimo bardzo zaawansowanych planów stworzenia przez Google własnej dystrybucji Linuksa, nadal rozmowy wideo bezpośrednio z poziomu przeglądarki są dostępne jedynie dla posiadaczy Windows.

Za brak wsparcia takich usług w Linuksie, Google obarcza znaną wszystkim świetnie wtyczkę Adobe Flash, która zwyczajnie niezbyt dobrze radzi sobie z obsługą mikrofonu i kamerki internetowej pod kontrolą Pingwinka.

Niemniej jednak już teraz użytkownicy Linuksa mogą skorzystać z rozmów audio-wideo przy użyciu dedykowanego oprogramowania, takiego jak chociażby Empathy.

Cieszy także fakt, iż gigant z Mountain View chcąc nie chcąc będzie musiał wkrótce położyć znacznie większy nacisk na wsparcie dla Linuksa, a kto wie, może przyciągnie wielu użytkowników popularnych dystrybucji do swojego Chrome OS.

źródło: sfgate.com
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety