piątek, 27 listopada 2009

Wybierz przy instalacji systemu swoje programy - dobry pomysł

Autor: Adrian Nowak, 10:37, piątek, 27 listopada 2009


Ostatnio coraz więcej kontrowersji wzbudzają decyzję deweloperów dotyczące oprogramowania znajdującego się domyślnie w Ubuntu. Wszystkim właściwie nie da się dogodzić a przyzwyczajenia ciężko zmienić, zatem użytkownicy proponują swoje rozwiązanie.

Pomysł wyboru aplikacji podczas instalowania systemu znalazłem na Ubuntu Brainstorm, gdzie przedstawiane omawiane są nowe koncepcje dotyczące niemal każdego elementu systemu. Plan zakłada, że płyta Ubuntu będzie dostarczana właściwie w obecnej postaci, natomiast jednym z dodatkowych kroków instalatora może być specjalne menu z poziomu którego wybierzemy aplikacje z jakich chcemy skorzystać.

Koncepcję tą można by oczywiście jeszcze ulepszyć stosując na przykład specjalne listy oprogramowania - dla grafików czy pracowników biurowych. Zaznaczone programy, które akurat nie byłyby obecne na płycie mają się naturalnie pobierać z internetu.

Według mnie całość jest warta rozpatrzenia, gdyż przy dobrym wykonaniu może właściwie jedynie pomóc w adaptacji systemu do potrzeb konkretnego użytkownika.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety