piątek, 6 listopada 2009

Zmiana Xsplasha w Ubuntu 9.10 na nowszy i ładniejszy

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 6 listopada 2009


Najnowsza wersja Ubuntu przywitała nas zmienionym Xsplashem (który zastąpił Usplasha) i nowoczesnym graficznie ekranem logowania. Użytkownicy Xubuntu zostali natomiast w Xfce uraczeni jeszcze ciekawszym motywem, którego nieco im pozazdroszczono.

Chodzi o wirujące kulki, które na przykład w Windows 7 rysują logo systemu. Całość wygląda bardzo ciekawie, zatem zainteresowani mogą upiększyć w ten sposób swój system. Wygląda to mniej więcej tak:


Procedura wgrywania takiego motywu jest bardzo łatwa. Pobieramy na początek paczkę (2.9 MB) z odpowiednimi plikami, a następnie po wywołaniu Apt+F2 wklejamy:
gksu nautilus /usr/share/images/xsplash
W tym momencie warto wykonać kopię zapasową znajdujących się tam plików zwyczajnie kopiując je do innego folderu, następnie można już zamienić je na pliki z wcześniej pobranego archiwum.

Podobny efekt osiągniesz także po wgraniu całego środowisha Xfce w Ubuntu po wydaniu polecenia:
sudo apt-get install xubuntu-desktop
Nie każdy ma jednak ochotę oglądać motywy Xfce posiadając zainstalowane GNOME, zatem można także dokonać zmiany na temat będący aktualizacją obecnego domyślnie w Ubuntu 9.10 Xsplasha.

W tym wypadku cała procedura jest identyczna z tą różnicą, że oczywiście musimy pobrać inną paczkę. Można ją znaleźć na GNOME-Look.org.

źródło: omgubuntu.co.uk

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety