sobota, 5 grudnia 2009

Crocodile Keyboard - pisanie bez pomyłek w Androidzie

Autor: Adrian Nowak, 15:12, sobota, 5 grudnia 2009


Każdy kto miał do czynienia z wirtualną klawiaturą wyświetlaną jedynie na ekranie telefonu wie, że pisze się na niej znacznie ciężej niż z użyciem fizycznych klawiszy. To na szczęście ma się w przyszłości zmienić.

Już siódmego grudnia tego roku ma zostać udostępniona aplikacja Crocodile Keyboard dla Androida, której unikalny kształt klawiszy ma zminimalizować ilość pomyłek. Głównym czynnikiem, który brano pod uwagę było zwiększenie przestrzeni między klawiszami, stąd ich trójkątny kształt.

Moje doświadczenia z pisaniem na klawiaturze ekranowej są dość duże a w telefonie HTC z Androidem zachowuje się ona bardzo podobnie jak w iPhone. O ile tryb poziomego ułożenia telefonu jest jeszcze "używalny" to gdy trzymamy telefon pionowo (a co za tym idzie zmienia się układ ekranu) prędkość pisania drastycznie maleje.

Apple już jakiś czas temu pracowało nad technologią pozwalającą dynamicznie zmieniać chropowatość powierzchni wybranych części ekranu przez co pisałoby się bardziej naturalnie. Z tego co wiem nie wprowadzono jednak jeszcze takiego rozwiązania w żadnym telefonie Apple ani tym bardziej w modelach wykorzystujących Androida.

Pozostaje zatem czekać na udostępnienie aplikacji, która już w poniedziałek powinna się znaleźć na stronie Android.com.

źródło: mobilecrunch.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety