niedziela, 20 grudnia 2009

Google Chrome zyskuje udziały w rynku dzięki Linuksowi i Mac OS

Autor: Adrian Nowak, 18:34, niedziela, 20 grudnia 2009


Jak donoszą potwierdzone źródła, Google odnosi sukcesy związane ze swoją przeglądarką, która jeszcze kilkanaście miesięcy temu budziła mieszane uczucia. Najpierw był jeden procent użytkowników a teraz już czterech internautów na stu wybiera Chrome.

Wpis pochodzi z bloga WebPuls.pl.

Patrząc z boku wyniki nie wydają się zbyt imponujące, jednak nawet by uzyskać te kilka procent Google musiało się wiele napocić, włączając w to kampanie reklamowe w telewizji czy na stronie głównej Google.com.

Dużego kopa dało Chrome wydanie pierwszej wersji Beta dla systemów alternatywnych Mac OS i Linux. Procent użytkowników na Pingwinku korzystających z przeglądarki giganta z Mountain View wzrósł z 3,8 do 6,3% co można uznać za duży sukces biorąc pod uwagę, że już wcześniej można ją było bardzo łatwo zainstalować.

Największym przegranym takiej sytuacji jest narzędzie Safari stworzone przez Apple, które w związku z rosnącą popularnością Chrome spadło na czwartą pozycję najpopularniejszych przeglądarek internetowych na świecie. Jednocześnie już 1,3% użytkowników Mac OS wykorzystuje produkt Google.

Osobiście bardzo kibicuje Chrome, jednak do jej prawdziwej popularności jeszcze długa droga. Obecnie przegrywa jedynie z Internet Explorerem (63,6% udziałów w rynku) i Firefoksem (24,7%).

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety