środa, 9 grudnia 2009

Google Goggles - wyszukiwanie graficzne w Androidzie

Autor: Adrian Nowak, 11:39, środa, 9 grudnia 2009


Jakie to dziwne czasy nastały, że gdy widzimy słowo "gogle", wygląda ono jak błąd. Tak jednak nazwano nową usługę giganta z Mountain View - Google Goggles (z ang. Gogle Google), która pozwoli na znacznie wygodniejsze wyszukiwanie obiektów z użyciem telefonu komórkowego.

Działanie całości można opisać bardzo krótko: robimy fotkę telefonem, Google Goggles analizuje ją i porównuje ze swoją bazą danych po czym przedstawia standardowe wyniki wyszukiwania. Prawda, że proste i użyteczne?

Z dodatku będą zadowoleni zapewne turyści, którzy dodatkowo wykorzystując wbudowane w telefony z Androidem odbiorniki GPS mogą wyszukiwać informacje o aktualnie zwiedzanych obiektach.

Nie trudno sobie także wyobrazić jak duży potencjał drzemie w tym rozwiązaniu podczas zakupów, kiedy wystarczy tylko sfotografować towar by na przykład uzyskać dane z internetowej porównywarki cen.

Krótką prezentację wykonaną przez pracownika Google możecie obejrzeć poniżej, natomiast zainteresowani znajdą znacznie więcej filmików na YouTube.


Niestety z tego co patrzyłem, w polskim Android Market aplikacja nie jest jeszcze dostępna. Szkoda, może obraz który mam na ścianie to przypadkiem Picasso ;)

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety