wtorek, 15 grudnia 2009

Instalacja nowego Kadu 0.6.5.4 RC1

Autor: Adrian Nowak, 15:00, wtorek, 15 grudnia 2009


Kadu to bez wątpienia najlepiej rozwinięty komunikator dla Linuksa, przeznaczony wyłącznie do obsługi sieci Gadu-Gadu. Nawet plany wprowadzenia przez GG Network swojego komunikatora na systemy alternatywne nie powinno zachwiać jego pozycji lidera.

Nowa wersja kandydująca do finalnej 0.6.5.4 to przede wszystkim wsparcie dla protokołu Gadu-Gadu 8, z którym ostatnio było wiele problemów. Znajdziesz w nim także wsparcie dla dłuższych opisów (do 255 znaków), nowe statusy "Chętny do rozmowy" oraz "Nie przeszkadzać", czy wreszcie wspomnianą wcześniej możliwość rozmowy z użytkownikami z nowej puli numerów.

Od niedawna testową wersję programu możemy wgrać w prosty sposób z repozytorium, które stworzył Patryk Cisek. Procedura jego dodawania jest analogiczna jak we wcześniej opisywanych przypadkach.

1) Dodajemy repozytorium:

sudo add-apt-repository ppa:patryk-prezu/ppa
2 Następnie odświeżamy listę repozytoriów i wgrywamy nowe Kadu:

sudo apt-get update && sudo apt-get install kadu
W samym Kadu, choć zaznaczam, że jako użytkownik GNOME nie mam z nim za wiele do czynienia, brakuje według mnie jeszcze obsługi awatarów znacznie poprawiających czytelność listy kontaktów. Miejmy nadzieję, że pojawią się w kolejnych wersjach, bądź w kliencie, który przedstawi nam GG Network.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety