piątek, 4 grudnia 2009

Linux XP - widzisz i nie grzmisz?

Autor: Adrian Nowak, 10:29, piątek, 4 grudnia 2009


Dystrybucji Linuksa jest bardzo wiele, jednak jedynie nieliczne z nich mają to coś czym wyróżniają się spośród tłumu. Tak jest w przypadku Linux XP o którym warto wspomnieć chociażby wyłącznie ze względu na nazwę.

Sam Linux XP jest dystrybucją płatną i szczerze ciekawi mnie czemu jeszcze Microsoft nie zajął się twórcami, którzy w sposób ewidentny wykorzystują znak firmowy giganta z Redmond. Jako, że pewnie i tak niewielu z Was miałoby ochotę korzystać z Linux XP nawet nie próbowałem go głębiej testować.

Jest jednak dodatek, który już teraz i za darmo może upodobnić Twojego Linuksa do Windows XP. Osz kurcze, po co go upodabniać? - zapytasz. Otóż jest jeden prosty powód. Nie każdy np. pracownik biurowy wie co to Linux i zupełnie go to nie interesuje. Jeśli każesz mu pracować na Linuksie, z pewnością będzie miał obiekcje i spore obawy czy da sobie radę.

Podobnie jest z rodziną. Pomimo, że jestem przeciwnikiem zmuszania kogokolwiek do danego systemu to jeśli na przykład nie chcesz wydawać pieniędzy na Windowsa, możesz postawić na komputerze Linuksa i upodobnić go do znanego użytkownikom produktu.

Jeden z userów Pingwinka przygotował skrypt, który możesz pobrać stąd, i zwyczajnie rozpakować w wybranym miejscu.  Następnie przejdź do wnętrza folderu i uruchom plik “InstallXpGnome.sh” podwójnie na niego klikając.

Na poniższym filmiku możesz zobaczyć jak krok po kroku wgrać skrypt oraz jak działa:źródło: linuxologist.com,
informację na news@ubucentrum.net przesłali: FBU90 i Johnny Revolta

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety