piątek, 18 grudnia 2009

Mark Shuttleworth porzuca funkcję Dyrektora Generalnego Canonical

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 18 grudnia 2009


Jak ogłoszono w informacji prasowej Canonical, Mark Shuttleworth - pomysłodawca i sponsor Ubuntu odchodzi z funkcji CEO czyli Dyrektora Generalnego firmy tworzącej najpopularniejszą dystrybucję Linuksa dla domowych użytkowników na świecie.

Miejsce Shuttlewortha zajmie obecna COO (dyrektor ds. operacyjnych) Jane Silber. Całość przypomina nieco zachowanie Billa Gatesa, który już jakiś czas temu zrezygnował z tej samej funkcji w Microsofcie, by zająć się sprawami w których czuje się najlepiej.

Jak wspomina sam Mark, nie jest to bynajmniej odejście od pracy przy Ubuntu, lecz cytując "Będę spędzał teraz więcej czasu w obszarach, które najbardziej mnie interesują i tam gdzie czuję, że mogę zrobić najwięcej dobrego".

Jak dodaje:

Skupię się na moich pasjach dotyczących wyglądu produktu i jego dystrybucji. Chcę, żeby Ubuntu z powodzeniem sprawdzało się jako otwarta platforma na praktycznie wszystkich typach urządzeń takich jak netbooki, notebooki, komputery stacjonarne, serwery, urządzenia wbudowane czy gdziekolwiek ludzie pracują. To bardzo trudne zadanie i mogę się nim zająć jedynie dzięki Jane, to wielki przywilej. Będę spędzał także więcej czasu rozmawiając i odwiedzając partnerów i klientów, pytając o ich oczekiwania w stosunku do otwartej platformy, po czym postaram się je wdrażać z pomocą społeczności i Canonical
Miejmy nadzieję, że takie zmiany pozwolą na jeszcze szybsze wprowadzenie najbardziej oczekiwanych zmian, gdyż z głowy Marka Shuttlewortha spadnie wiele obowiązków dotyczących zarządzania firmą, przez co będzie on się mógł skupić na tym, co jest dla użytkowników najważniejsze.

źródło: blogs.computerworld.com

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety