piątek, 18 grudnia 2009

Menu CD Ubuntu do poprawki

Autor: Adrian Nowak, 13:00, piątek, 18 grudnia 2009


Widok ukazujący się użytkownikowi po włożeniu płyty z Ubuntu nie jest najciekawszy. Ciemne tło i literki przypominające to z czym typowy człowiek kojarzy Linuksa z pewnością nie zachęcają. To ma się jednak w przyszłości zmienić.

W Ubuntu Brainstorm, gdzie proponowane są pomysły zmian już od dość dawna znajduje się propozycja zmiany menu CD, które wyświetla się po włożeniu do napędu nośnika z Ubuntu. Jeden z mockupów możecie obserwować w początku wpisu.

Wszystko wydaje się niezwykle proste do momentu, gdy zaczniemy całość wcielać w życie. Aby wyświetlić grafikę i obsłużyć graficzny ekran z użyciem myszy trzeba bowiem załadować dodatkowe moduły, co wydłuży czas startu z płyty a pewnie w wielu przypadkach całkowicie go uniemożliwi.

Mimo wszystko w kolejnym Ubuntu 10.04 nie ma co liczyć na graficzne menu płyty z Ubuntu, jednak jego wizja dla Ubuntu 10.10 jest już całkiem prawdopodobna.

Z proponowanych zmian w tym obrębie można wymienić na przykład dodanie opcji "Odzyskiwanie Ubuntu" pozwalającej analogicznie do Windowsa naprawić uszkodzoną instalację Linuksa czy dodanie możliwości wygodnej instalacji bez użycia myszy.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety