wtorek, 29 grudnia 2009

Microsoft obiecuje, że nie pozwie ale może zmienić zdanie

Autor: Adrian Nowak, 10:16, wtorek, 29 grudnia 2009


Niektóre posunięcia Microsoftu względem użytkowników Linuksa są aroganckie, inne podyktowane koniecznością a tym razem całości nie można określić inaczej niż żart.

Wpis pochodzi ze strony Linux360.pl.

Microsoft jakiś czas temu stworzył swoją konkurencję dla Adobe Flash nazwaną Silverlight, która ma odtwarzać pliki w technologii Rich Internet stworzonej przez firmę z Redmond oraz WMV (z TVN24 sobie jednak nie radzi).

Jeśli MS coś tworzy to raczej nie dla Linuksa, zatem część społeczności z Novellem na czele stworzyła open source'ową implementację dodatku o podobnej nawie Moonlight. Oczywiście nie było to do końca legalne, gdyż Silverlight chroniony jest przez szereg praw patentowych.

To, że Microsoft nie będzie nikogo skarżył jest praktycznie pewne, gdyż im więcej użytkowników jego technologii tym także dla i niego lepiej. Niektórzy mogą snuć teorie o planie zniszczenia Linuksa od środka poprzez takie dodatki, jednak to jeszcze przez długi czas także będzie nierealne.

Co więc robi w tym przypadku Microsoft?

Publikuje porozumienie "Covenant to End Users of Moonlight 3 and 4" w którym zapowiada, że nie będzie skarżył użytkowników Linuksa, przynajmniej w tej kwestii. Najlepsze jest jednak to, że w każdej chwili może od tego punktu porozumienia odstąpić i robić co mu się tylko podoba.

źródło: heise-online.pl

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety