sobota, 12 grudnia 2009

MS Office 2007 na Ubuntu? Żaden problem

Autor: Adrian Nowak, 13:00, sobota, 12 grudnia 2009


Aplikacje z Windowsa wcale nie muszą oddziaływać toksycznie z Linuksem. Jeden z czytelników przysłał nam informacje dotyczące pakietu Microsoft Office 2007.

Jak się okazuje, do wgrania i poprawnego działania wystarczy Wine w wersji 1.1.31 znajdujące się w repozytorium. Wystarczy zatem wydać polecenie (w Ubuntu):

sudo apt-get install wine
Po czym można się już śmiało zabierać za instalację. Jak wspomina Marek Szczepaniak, który przysłał mi tą informację, całość działa bardzo sprawnie i zadziwiająco szybko:

Jedyny mankament jaki zauważyłem, to fakt, że pliki trzeba otwierać bezpośrednio przez program i wyszukiwać na dysku, jeżeli chcemy otworzyć klikając na plik z np. Dokumentów wtedy jest błąd ścieżki. No i drugą kwestią bardziej wizualną, że u mnie nie działa wygładzanie czcionek

Jak więc widać, nie jest bynajmniej prawdą, że korzystając z Linuksa ewidentnie pozbawiamy się znanych pakietów biurowych czy specjalistycznych aplikacji. niestety komfort pracy z narzędziami uruchomionymi przez Wine jest praktycznie zawsze niższy.
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety