środa, 30 grudnia 2009

Najpopularniejsze wpisy 2009 roku

Autor: Adrian Nowak, 19:34, środa, 30 grudnia 2009


Kolejny rok zbliża się do końca, watro zatem podsumować te kilkaset ostatnich dni w których wielu z was codziennie towarzyszyło UbuCentrum.net.

W 2009 roku, strony UbuCentrum.net były odświeżane ponad 5 milionów razy a perspektywy na przyszłość są bardzo obiecujące. Przez ten czas trwała nieustanna ewolucja bloga i forum, które niewątpliwie stały się ciekawymi miejscami dla wielu użytkowników Linuksa.

Nie jest to jednak bynajmniej koniec nowości a jeśli wszystko się powiedzie, niektóre z nich będziecie mogli obserwować już w styczniu 2010. Przejdźmy jednak do wpisów, które były najpopularniejsze w ostatnich 365 dniach:

Czynności do zrobienia po instalacji Ubuntu 9.10


Ostatnia wersja Ubuntu, choć według mnie nie najgorsza, nie posiada od razu po instalacji wielu przydatnych narzędzi czy ciekawych motywów. We wpisie znajdziesz podstawowe czynności, które warto wykonać.


Odtwarzanie i nagrywanie iTVP.pl

Nie masz telewizora a bardzo lubisz gwiazdy na lodzie? Z wpisu dowiesz się jak prosto odtwarzać i nagrywać programy udostępniane online na stronach TVP.pl. Pozostając w kręgach telewizji, również materiały Polsatu są łatwo dostępne dla użytkowników Linuksa. Instalacja Ipla - Polsat, TV4 i materiały VOD online. Niestety TVN wciąż nie stanął na wysokości zadania.


Zmień swoje Ubuntu w Mac OS

Piękno designu systemów tworzonych przez Apple udziela się także użytkownikom Linuksa, którzy z łatwością mogą modyfikować wygląd swojego systemu. Bez problemu można używać widgetów z Mac OS w Linuksie, wgrać menu wyświetlające listę programów na pasku, czy wreszcie uruchomić świetnie wyglądający dok narzędziowy. Dla osób nie lubiących zbyt wielu kombinacji powstała nawet paczka, która upodobni Linuksa do Mac OS w kilka chwil.

Instalacja GNOME Shell

Pomimo, że aktualny wygląd GNOME zmienia się bardzo powoli (tak, że właściwie praktycznie tego nie widać), w tle tworzony jest projekt GNOME Shell, który według zapowiedzi ma zrewolucjonizować korzystanie z pulpitu. Czy rzeczywiście będzie tak jak zapowiadają twórcy możesz sprawdzić sam instalując środowisko u siebie.

Przyśpieszanie Ubuntu na 5 sposobów

Ubuntu działa zbyt wolno? Sprawdź jedną z kilku porad, które poprawiają działanie poszczególnych modułów systemu.


Tucan i pobieranie plików z RapidShare

Dzielenie się plikami w internecie jest analogiczne do dzielenia się przedmiotami w realnym świecie, z tą różnicą, że tutaj możemy je bez problemy klonować. Poza Tucanem warto zainteresować się także narzędziem JDownloader.

Najlepsze z najlepszych


* 10 świetnych tapet z motywem kosmosu
* 30 nowoczesnych gradientów dla GIMP-a
* 10 poleceń ułatwiających pracę z Linuksem
* 50 świetnie wyglądających motywów dla GNOME
* 15 Pięknych motywów logowania dla KDM (KDE Display Manager)
* 7 Najciekawszych motywów dla Conky
* 9 świetnych tematów graficznych dla GNOME do zainstalowania z repozytorium
* 20 Linuksowych tapet zoptymalizowanych na netbooki
* 15 najlepszych tapet dla iPhone z motywem Linuksa
* Tapety dla Ubuntu - 11 najlepszych
* 15 ciekawych ekranów logowania GDM

Uff, trochę tego było :)

Myślę, że każdy znajdzie w historii coś dla siebie, a niezdecydowanym pozostawiam przycisk "losuj wpis" w prawej górnej części bloga.

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety