wtorek, 1 grudnia 2009

Nowy VirtualBox 3.1.0 jeszcze lepszy do gier

Autor: Adrian Nowak, 13:00, wtorek, 1 grudnia 2009


Jak uzyskać sto procent zgodności z Windowsem na Linuksie? Użyć programu do wirtualizacji takiego jak VirtualBox, którego nowa wersja potrafi jeszcze więcej.

Jedną z najważniejszych moim zdaniem zmian w stosunku do poprzedniej wersji jest jeszcze lepsza wydajność gier 3D w wirtalizowanych systemach Windows. Już od bardzo dawna trwają pracę pod tym kątem i jak na razie przyśpieszenie sprzętowe rozwiązane jest w ten sposób, że instrukcje dla Directa tłumaczone są na te dla OpenGL i dopiero wykonywane.

Jak się nie trudno domyślić, nadal jest to sposób daleki od ideału, jednak z tego co ostatnio testowałem, w niektórych przypadkach jest to już szybkość porównywalna z Wine. Dla Linuksa oczywiście idealnym rozwiązaniem jest stosowanie przez producentów Open GL, co jednak nie zdarza się często.

Dla fanów gier, przytaczam jeszcze fragment opisu nowej wersji w której twórcy stwierdzają poprawy błędów powodujących wyłączanie się tytułów takich jak FarCry, SecondLife, Call of Duty, Unreal Tournament, Eve Online czy World of Warcraft.

Pełna lista nowości jak zwykle na stronie twórców, natomiast paczki z nowym VirtualBoksem znajdziesz tutaj.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety