piątek, 25 grudnia 2009

Odtwarzanie YouTube bez Adobe Flash (także w HD)

Autor: Adrian Nowak, 17:27, piątek, 25 grudnia 2009


Flash jeszcze niedawno temu (dla świata komputerów to trochę dłużej) uchodził za prawdziwą kulę u nogi systemów Linux, działając bardzo wolno i niestabilnie. Te czasy jednak mamy już na szczęście za sobą, a dzięki nowym standardom przeglądarek, możemy oglądać filmiki na stronach całkowicie bez użycia Flasha.

Najprościej efekt taki uzyskamy, stosując skrypt Greasemonkey, który znajdziesz w katalogu Mozilli. Później doinstalowujemy jedynie dodatkowy skrypt i uruchamiamy ponownie przeglądarkę.

Na tym właściwie można by zakończyć, gdyż od tej pory automatycznie po przejściu na stronę YouTube standardowy odtwarzacz we Flashu będzie zastąpiony przez osadzony na stronie (widoczny na powyższym obrazku).

Jedną z jego wielu zalet jest znacznie szersza możliwość konfiguracji, która pozwala na przykład z góry wybrać, w jakiej jakości mają się ładować otwierane przez nas filmiki. Pojawiają się także nowe linki, które pozwalają szybko pobrać dany materiał w jednej z żądanych jakości.

Są jednak także wady, z których najpoważniejszą jest chyba brak informacji o ilości zbuforowanych danych, co może być niewygodne dla użytkowników wolniejszych łączy internetowych.

źródło: ubuntugeek.com

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety