piątek, 4 grudnia 2009

Petycja dotycząca nieusuwania GIMP-a

Autor: Adrian Nowak, 16:46, piątek, 4 grudnia 2009


Sytuacja dołączenia GIMP-a do kolejnej wersji Ubuntu wygląda adekwatnie do obrazka powyżej - dobrze nie jest, ale jakoś się trzyma.

W związku z wieloma dyskusjami, jakie wzbudziła decyzja o usunięciu GIMP-a z kolejnej wersji Ubuntu, użytkownicy przygotowali specjalną petycję, w której proszą o niepoddawanie się chwilowym trendom. Każdy z internautów, który popiera poniżej przetłumaczoną petycję może się podpisać pod nią po przejściu tutaj.

My, niżej podpisani, uprzejmie prosimy wszystkich odpowiedzialnych za główne dystrybucje o niezubażanie płyt z wydaniami o ważne aplikacje takie jak OpenOffice.org, GIMP i inne.

Te programy mogą mieć swoje przypadłości. Zgoda. Pracujmy więc także nad nimi.

Mimo wszystko, usuwanie tak ważnych aplikacji w celu zaoszczędzenia przestrzeni na każdą "chwilowo lubianą aplikację" tylko dla tego, że zależy od nadętego i problematycznego środowiska uruchomieniowego ujawnia coś bardzo złego: przerost formy nad treścią.

Jeśli funkcjonalność, którą oferuje dana aplikacja jest udostępniana także przez inny program działający szybciej, wtedy prosimy lepiej zająć się naprawianiem wydajności, a nie usuwaniem tak ważnych aplikacji, jak GIMP.

Z poważaniem,

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety