wtorek, 8 grudnia 2009

Pierwsza Beta przeglądarki Google Chrome oficjalnie dla Linuksa

Autor: Adrian Nowak, 20:31, wtorek, 8 grudnia 2009


Po wielu miesiącach oczekiwania ukazały się wreszcie pierwsze wersje Beta przeglądarki Google Chrome dla Linuksa i Mac OS. Zapewne będzie to etap od którego zainteresowanie tym produktem na systemach alternatywnych zacznie szybciej rosnąć.

Taki oto list otrzymali niektórzy użytkownicy:

Witaj użytkowniku Linuksa,

opublikowaliśmy wersję beta Google Chrome dla systemu Linux. Dziękujemy wszystkim programistom uczestniczącym w projektach Chromium i WebKit, którzy przyczynili się do tego, że Google Chrome stała się szybką i stabilną przeglądarką. Oto kilka ciekawostek od zespołu Google Chrome:

~60 000 wierszy kodu specjalnie dla Linuksa
23 wersje deweloperskie
2713 poprawionych błędów w wersji Linux
12 zewnętrznych współpracowników pracujących nad błędami w kodzie Google Chrome dla Linuksa oraz 48 zewnętrznych twórców kodu

Dziękujemy za cierpliwość i mamy nadzieję, że spodoba Ci się korzystanie z Google Chrome!

Zespół Google Chrome

Ku niezadowoleniu wielu użytkowników, udostępniono jedynie pakiety dla dystrybucji Debian/Ubuntu, Fedora i openSUSE. Niestety zabrakło paczki binarnej czy też możliwości własnoręcznej kompilacji z archiwum tar.gz, zatem posiadacze innych dystrybucji są zmuszeni do zainteresowania się open source'owym projektem Chromium oferującym praktycznie identyczne funkcje.

Paczki Google Chrome można pobrać z oficjalnej strony projektu.

List wysłał czytelnik Artur Grakaj - dzięki.

Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety