wtorek, 1 grudnia 2009

RecordItNow – wygodne nagrywanie pulpitu w Linuksie

Autor: Adrian Nowak, 17:18, wtorek, 1 grudnia 2009


RecordItNow jest graficznym klientem konsolowego programu – RecordMyDesktop, napisanym dla środowiska KDE, przeznaczonym do nagrywania zawartości naszego pulpitu. Jest ciekawą pozycją dla osób nieobytych z terminalem, tym bardziej, że w przeciwieństwie do innego klienta – qt- recordMyDesktop, posiada wiele o wiele więcej funkcji i znacznie lepiejfunkcjonuje.

Autorem wpisu jest użytkownik Kira.

RecordItNow wita nas dość prostym interface o szerokich możliwościach. Z poziomu GUI można określić stopień opóźnienia nagrywania, ilość klatek na sekundę, katalog dla nagrywanych filmów, oraz czy mamy nagrywać film czy zrobić tylko zrzut ekranu.

Ponadto opcje programu pozwalają nam określić czy mamy nagrywać cały pulpit, czy tylko określone okno. Tu niestety doszukałem się błędu nowej wersji ( v. 0.5 ),który nie pozwala na określenie wybranego fragmentu pulpitu - ramka wychodzi poza pulpit, co powoduje błąd nagrywania, a zaznaczająca wybrane okno jest nieprecyzyjna i nie potrafi oddzielić dekoracji od okna, w poprzednich wersjach to działało.

Dodano za to opcję lupy, która podąża za kursorem i powiększa fragment pod nim. Jest ona także wyposażona w znacznik informujący o kliknięciu, co jest pomocne w filmach instruktażowych. Program zawiera także dwa pluginy do ffmpega i Mencodera, dzięki czemu możemy, za pomocą ich linii komend, określić kodowanie wynikowego filmu. Dość pomocną opcją są także pluginy będące uploaderami naszych arcydzieł na konta, na Youtube i Blip.tv.

Repozytoria programu dla Ubuntu Karmic to:

deb http://ppa.launchpad.net/darcio53/ppa/ubuntu karmic main
deb-src http://ppa.launchpad.net/darcio53/ppa/ubuntu karmic main

Życzę udanego filmowania waszych Desktopów.


Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety