piątek, 11 grudnia 2009

SpeedAlarm na Androida - kod do testów dla czytelników UbuCentrum.net!

Autor: Adrian Nowak, 09:00, piątek, 11 grudnia 2009


Nowoczesne telefony z Linuksem prędzej czy później opanują świat dlatego z ciekawością obserwuję nowe rewolucyjne aplikacje do których z pewnością można zaliczyć SpeedAlarm stworzoną przez polskich programistów.

Pomysł jest prosty - stworzyć coś w rodzaju radia CB, które uchroniło by przed zagrożeniami na drodze i oczywiście standardowymi "suszarkami" oraz radarami. Niestety w SpeedAlarm można zapomnieć o rozmowach głosowych z innymi użytkownikami ruchu, natomiast kwestie komunikacyjne rozwiązano zupełnie inaczej.

Zwyczajnie całość opiera się o dodawaniu niebezpiecznych miejsc na mapie, która z wykorzystaniem odbiornika GPS i internetu w telefonie z Androidem będzie na bieżąco ostrzegała o niebezpieczeństwach.

Podobne funkcje stosuje już wielu producentów w swoich nawigacjach, zatem wzbogacenie telefonu o takie możliwości wydaje się bardzo atrakcyjne. Oczywiście nie obędzie się bez porządnego pakietu internetowego, gdyż ciągłe pobieranie i wysyłanie informacji podczas jazdy samochodem może mocno nadszarpnąć nasz budżet.

Kod dla czytelników

Do tej pory narzędzie było dostępne jedynie dla Symbiana i Windows Mobile i według twórców z SpeedAlarm korzysta już 53640 użytkowników. Platforma Android, która jest obsługiwana od niedawna będzie się zatem opierała o stworzoną już bazę, która ponadto zawiera:

* 1771 precyzyjnie zlokalizowanych fotoradarów.
* 986 niebezpiecznych przejazdów kolejowych
* 218 niebezpiecznych zakrętów (dodajemy tylko te naprawdę niebezpieczne)

Specjalnie dla czytelników UbuCentrum.net otrzymaliśmy kod:UBUCENTRUM61 dzięki któremu możesz pobrać program dla Androida z tej strony (najlepiej przejść na nią z telefonu). Twórcy zapewniają, że program będzie darmowy przez cały czas fazy testowej.

Podsumowanie

Mimo ciekawej koncepcji mam wątpliwości, czy grupa kilkudziesięciu tysięcy użytkowników będzie wystarczająca by zapewnić dostarczanie odpowiednich informacji. Sam nie za wiele podróżuje dlatego tym razem szczegółowe testy pozostawiam zainteresowanym czytelnikom.


Tagi: ,

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety