wtorek, 22 grudnia 2009

SuperGamer - dobra dystrybucja na świąteczny prezent

Autor: Adrian Nowak, 14:27, wtorek, 22 grudnia 2009


Linux nie jest uznawany za system najlepszy do gier, jednak nie da się ukryć, że powstało na niego kilka ciekawych tytułów oraz masa, może mniej efektownych graficznie, za to bardzo grywalnych programów.

Świetnym pomysłem było zatem zebranie ciekawych tytułów i umieszczenie ich na jednej płycie Live CD, z której można by takie gry uruchamiać bez konieczności instalacji. Jedną z tego typu dystrybucji jest SuperGamer Live DVD, która udostępnia tytuły takie jak: Quake Wars, Doom 3, Prey, Unreal Tournament 2004, Quake 4, America's Army i wiele innych.

Upakowanie jest dość duże i żeby całość się zmieściła niezbędne jest wypalenie obrazu na dwustronnej płycie DVD, co czasem niestety jest pewnym problemem technicznym.

Inną dystrybucją tego typu jest Live Linux-Gamers i podobnie jak poprzednik umożliwia uruchamianie gier bez potrzeby ich instalacji, jednak tutaj położono nacisk na mniej znane tytuły i mniej wymagające graficznie aplikacje.

Swego czasu bawiłem się taką dystrybucją i muszę przyznać, że całość działa bardzo wolno, zatem na starszych maszynach można właściwie zapomnieć o takim rozwiązaniu. Niemniej jednak prostsze gry działają bardzo dobrze i może to być ciekawe urozmaicenie dla użytkowników innych systemów, którzy chcą się jedynie trochę rozerwać.

źródło: extremetech.com

Tagi:

blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety