środa, 16 grudnia 2009

Symulator lotu na Ubuntu i 63 megapiksele

Autor: Adrian Nowak, 15:00, środa, 16 grudnia 2009


Muszę przyznać, że bardzo lubię różnego rodzaju symulatory lotu, niestety najpopularniejszy z nich nazywa się Microsoft Flight Simulator, zatem o lataniu na Linuksie można właściwie zapomnieć. Są jednak także aplikacje na Linuksa, jednak mówiąc szczerze nie dorastają do pięt komercyjnym odpowiednikom.

Nie o tym jednak dzisiejszy wpis. Obrazek, który widzisz na początku wpisu to 24 monitory podłączone do jednego komputera. Aby można było w ogóle osiągnąć coś takiego, niezbędne było użycie aż czterech kart graficznych, w tym przypadku Radeon 5800, z których każda posiada aż po sześć wyjść DVI.

Jeśli chodzi o oprogramowanie, tutaj już bardziej standardowo. Użyto zwyczajnego Ubuntu 9.04 (ciekawe jak wyglądało menu konfiguracji ekranu :)) i demonstracyjnej wersji symulatora lotów i X-Plane 9.40 beta.

Każdy z monitorów wyświetlał obraz w rozdzielczości 1920 x 1200 co po doliczeniu rozmiarów obudowy dało obraz składający się z 63 313 200 pikseli! Przyznacie, że ciekawa inicjatywa. Poniżej filmik przedstawiający działanie całości:źródła: thecamels.org, wiki.flightgear.org
blog comments powered by Disqus

Publikowanie komentarza


Popularne posty

Etykiety